Filip Štojdl: Autorské čtení z knihy S Marií na poušti. Petr von Vechtr: Hudební doprovod

Autorské čtení Filipa Štojdla z jeho nové knihy S MARIÍ NA POUŠTI. Pořad doprovodí svými písněmi písničkář Petr von Vechtr.

V knize duchovních úvah se prolínají myšlenky (někdy propastně strmé a jindy odlehčeně levitující) s drsnými zkušenostmi všedních dní a vytvářejí pozoruhodnou mozaiku. I ten, kdo autora osobně nezná, může se vciťovat do osobnosti tohoto husitského biskupa se znepokojivou aureolou jurodivého. Nestojí tu před námi “dokončený” světec, povznesený nad trable tohoto světa, ale chybující člověk, nezastírající své osobní krize ani bolestné pády. Kniha je prodchnuta duchem civilního křesťanského mysticismu.
(z úvodního slova kamaráda a duchovního v Českých Budějovicích Martina Grubera)

FILIP ŠTOJDL
je biskupem plzeňské diecéze Církve československé husitské. Věnuje se také amatérskému focení, píše texty se spirituální tematikou, má rád přírodu. Od roku 2018 píše osobní blog nazvaný “Poustevna”, který najdete na adrese https://www.bratrfilip.cz/

PETR VON VECHTR

Samorostlý napůl poustevník, který před časem opustil vše, koupil drážní domek bez elektřiny kdesi v lesích dost daleko od Plzně a tam také začal psát své neotřelé, místy až syrové chvály Bohu. Proto je jeho styl písničkaření vtipně nazýván “samostatný sborový chválič” (only lonely worship).
Vstupné dobrovolné

Zdroj: https://facebook.com/events/1079541369114767.

Zanechat Komentář

Podrobnosti události
 • Dnů
  Hodin
  Minut
  Vteřin
 • Datum začátku
  7.12.2020 18:00
 • Datum konce
  7.12.2020 20:00
 • Stav
  Nadcházející
 • Kategorie
 • Adresa
  Macháčkova 28, 318 00 Plzen, Czech Republic