Pavel Hromádka

Pavel Hromádka vystudoval obor činoherní herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Působil v Městském divadle Zlín, Studiu Hořící žirafy Olomouc, Severomoravském divadle Šumperk, Divadle Hromadná procházka Prostějov a Buranteatru Brno. Od roku 2000 je členem souboru Slováckého divadla v Uherském Hradišti.

Za roli Bertieho, vévody z Yorku, ve hře Králova řeč, byl v širší nominaci na Cenu Thálie za rok 2017. Je držitelem regionálních cen Slovácký Oskar a Největší z pierotů.

Objevil se v seriálech Vyprávěj, Ordinace v růžové zahradě, Modrý kód, nejnověji v roli Zdeňka Kořínka v seriálu Ulice.

Spolupracuje s Českým rozhlasem v rozhlasových hrách či četbách na pokračování, podobně již mnoho let spolupracuje s českou pobočkou celosvětové křesťanské misijní rozhlasové organizace Transworld Radio, jež provozuje internetovou křesťanskou stanici Radio 7. Z poslední doby si především cení kromě již zmíněné role koktavého krále Bertieho v Králově řeči též role Fedora Gála v dramatizaci mailové korespondence s mladým národním socialistou s názvem Přes ploty, role Pána domu ve hře Kosmické jaro, práce na textu Rolanda Schimmelpfenniga Zlatý drak či spolupráce s brněnským Buranteatrem na textu Pravé poledne Neila LaButa, kde ztvárnil hlavní roli Johna. Více informací o divadelním působení na www.slovackedivadlo.cz/soubor/pavel-hromadka.

Žije s rodinou nedaleko Uherského Hradiště. Svědectví o jeho víře a životní cestě se odráží i v písních a poezii, se kterou příležitostně také vystupuje.

Sdílej tohoto účinkujícího
Zanechat Komentář

Podrobnosti o účinkujícím
Události tohoto účinkujícího
Mohlo by se Vám také líbit.
21.2.2020
Konference Proměny je již mnoho let tradiční únorovou konferencí Církve bez hranic v Praze. Pro rok 2020 jsme zvolili hlavní téma Worship & Art. Hudba a umění je silný nástroj skrze který vnímáme mnoho pocitů. Je to rovněž nástroj skrze...