Proměny – Worship & Art

Konference Proměny je již mnoho let tradiční únorovou konferencí Církve bez hranic v Praze. Pro rok 2020 jsme zvolili hlavní téma Worship & Art. Hudba a umění je silný nástroj skrze který vnímáme mnoho pocitů. Je to rovněž nástroj skrze který k nám promlouvá Bůh. Celá historie církve je protkána uměním. Malíři, hudebníci, herci a mnozí další profesionálové byli nedílnou součástí toho, co Bůh na této zemi v minulosti dělal.

Nedávno jsem od jednoho umělce slyšel toto rčení: „křesťan jako umělec je nepochopený v církvi, ale stejně tak bývá nepochopený ve světě umění“. Ocitá se tak někde v meziprostoru. Naší konferenci chceme napomoct ke sblížení těchto dvou světů. Chceme, aby se církev otevřela kvalitnímu umění a tvořila hodnotné věci. Církev potřebuje umělce, protože umění je jazyk duše. Zároveň chceme povzbudit umělce, že církev může být pro ně tou největší inspirací k tvorbě. Kde jinde můžeme brát inspiraci ke tvoření, než u Stvořitele.

Hlavním řečníkem konference bude Terl Bryant, člověk který úžasně propojuje tyto dva světy, svět církve a svět umění. Dále jsme pozvali celou řadu umělců, herců a tanečníků, které budeme postupně představovat. Součástí konference bude výstava a vernisáž obrazu současných křesťanských malířů.

Rezervace
Rezervace účasti již není k dispozici

Platba za účast

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking “Get Tickets” will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Platbu již nelze provést, akce již byla ukončena
Aleš Novák
Umělec
Vystudoval fakultu architektury v Liberci a poté sochařství na Pražské UMPRUM. V rámci studia absolvoval stáže na AVU a na Bezalel university v Jerusalémě. Věnuje se malbě, soše a prostorovým instalacím, které často reagují přímo na konkrétní prostor. Aleš vydal svůj život Ježíši Kristu jako čtyřleté dítě, duchovně rostl na mládeži a vším co dělá touží oslavit Boha. Povede výtvarný workshop pro ty, kteří by se tvorbou chtěli „vážněji“ zabývat i si to jen tak zkusit a zhostí se role moderátora prezentace na konferenci vystavujících umělců.
Martin Cikán
Herec
Martin Cikán je absolventem herectví alternativního a loutkového divadla na DAMU. Má za sebou řadu divadelních rolí v DISKU. Zkušenosti má ale i před kamerou a tak jste ho mohli vidět například v Hořícím keři, Kriminálce Anděl nebo v seriálu Specialisté. Na našich Proměnách společně se svou ženou Nelou Cikánovou Štefanovou chystají herecký workshop jehož kapacita bude omezena. Přihlášky na něj proto posílejte na workshopherectvi@email.cz. Do mailu uveďte jméno a věk.
Pavel Hromádka
Herec
Pavel Hromádka vystudoval obor činoherní herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Působil v Městském divadle Zlín, Studiu Hořící žirafy Olomouc, Severomoravském divadle Šumperk, Divadle Hromadná procházka Prostějov a Buranteatru Brno. Od roku 2000 je členem souboru Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Za roli Bertieho, vévody z Yorku, ve hře Králova řeč, byl v širší nominaci na Cenu Thálie za rok 2017. Je držitelem regionálních cen Slovácký Oskar a Největší z pierotů. ...
Nela Cikánová Štefanová
Herečka a moderátorka
Vystudovala herectví a moderování na Vyšší odborné škole herecké v Praze pod vedením režiséra Karla Kříže a herečky Jaromíry Mílové. Pracovala jako reportérka pro Praha TV a Novinky.cz do doby, než vyhrála konkurz do Divadla v Šumperku. Zde měla možnost ztvárnit několik stěžejních rolí, díky kterým získala nabídku stálého angažmá v Městském divadle v Mostě, kde působí dodnes. I v něm získala řadu příležitostí a to například ztvárnit postavu Violy de Lesseps ve hře Zamilovaný Shakespeare.
Terl Bryant
Hudebník, bubeník
Terl zanechal školu ve svých 16 letech, aby si splnil rock'n'rollový sen, stát se bubeníkem. Od svých dvaceti let cestoval po Kalifornii, kde zažil svoji proměňující zkušenost, která ho přivedla k víře v Ježíše Krista, a jeho život se změnil. Již více než 30 let kombinuje práci bubeníka a učitele. Při své práci rád sdílí svou víru v Ježíše Krista.
Martin Benc
Režisér
Po absolvování FAMU (1991) v letech 1990 - 2007 natočil cca 50 hudebních videoklipů pro různé české i zahraniční interprety. V průběhu následujících let se začal věnovat tvorbě dokumentárních filmů, počítačové animaci, multimediální tvorbě, grafice apod. V současné době je režisérem a producentem televizních pořadů.
Marbles
Kapela
Skupina Marbles se dala dohromady na konci roku 2017. Po necelém roce se kapela rozhodla, že místo hraní chval chtějí sdílet svou vlastní tvorbu. Skrze to chtějí lidem ukazovat, jací jsou, co prožívají a také to, že Bůh je ve všem vždy s námi, ať se děje, co se děje. V dubnu to bude rok od chvíle, kdy kapela poprvé vystupovala a dnes jejich tvorbu můžete najít na YouTube nebo na různých hudebních platformách.

18:00 otevření konference / chvály: Worship vision / téma: Bůh umělec / řečník: Stanislav Bubik

19:30 prezentace karavany

19:45 vernisáž

20:00 koncert skupiny Marbles

Účinkující:

výzvy a úspěchy křesťanských umělců - moderuje Nela rozhovor:
- Pavel Hromádka,
- Martin Cikán,
- Aleš Novák

rozdělené semináře:
1. Herectví Nela & Martin
2. Art Aleš Novák
3. Videotvorba Martin Benc

Scénické čtení: Jediný přežil z desítek lidí útok střelce a - oslovil ho Hlas
Účinkují: Pavel + Nela + Martin
Pozn.: (Scénické čtení = divadlo s textem v ruce)

tvořivý koncert chvál, vedeni Terl Bryant + Ondra Malina & band

16:00 Bohoslužba Chodov Terl Bryant

Zanechat Komentář

Podrobnosti události